o firmie kursy podrecznik galeria rejsy - czartery czartery szkółka żeglarska

Biuro Turysyki Aktywnej - JUNGA - Licencjonowana Szkoăa Žeglarstwa - Paweă Gostkowski
ďeglarz jachtowy sternik jachtowy instruktor ďeglarstwa jachtowy sternik morski


[] REJSY NA WYSPACH ALANDZKICH

Wyspy Alandzkie

Wyspy Alndzkie to archipelag ponad sześciu tysięcy wysp i wysepek szkierowych położonych pomiędzy Sztokholmem i Helsinkami u wejścia na Zatokę Botnicką. Jest to autonomiczny region pod protektoratem Finaldii. Autonomia i niezależność mieszkańców wysp zwanych Alanders sięga bardzo daleko. Wyspy mają własną flagę i parlament.

Unikalne wybrzeża szkierowe są niczym skalny labirynt pokyty mchem i karłowaym lasem. Na każdym kroku odnaleźć tu można osłonięte od wiatru i fali ciche zatoczki i kotwicowiska. Archipelag jest bardzo rozległy. Całymi dniami możemy żeglować od wyspy do wyspy pozostając z daleka od osad ludzkich i jakichkolwiek śladów cywilizacji.

Białe noce i fińska sauna

Urozmaiceniem bajkowego krajobrazu wysp Alandzkich są białe noce podczas których słońce niechętnie chowa się za horyzontem. W każdej przystani obowiązkowo korzystamy z "bastu" czyli tradycyjnej fińskiej sauny. Po kąpieli w chłodnej wodzie, rozpalamy grilla i łowimy szczupaki na kolację. Alandy to nasz ulubiony akwen - powracamy tam każdego roku!

Cena za rejs : 1.400 PLN
Alandy
Alandy

Alandy


[TERMINY REJSÓW]

[INFORMATOR]

[PRZELOT]

Nie ma na świecie lepszego miejsca do nauki nawigacji! Siedem dni w rozległym archipelagu Aland i Saaristo to codzienna praca z mapą, identyfikacja znaków kardynalnych, żeglowanie w nabieżnikach i odnajdowanie pozycji po sektorach świateł. Żeglowanie w szkierach to także liczne postoje na kotwicy, wygrzewanie kości w tradycyjnej fińskiej saunie, szczupaki na grillu, białe noce i przepiękne krajobrazy.

Na akwen docieramy samolotem. Jacht czarterujemy na miejscu w Taalintehdas nieopodal Turku. Przy odpowiednio wczesnej rezerwacji można zakupić bilet z Gdańska do Turku w cenie 300 - 400 PLN w obie strony !

Proponowana trasa rejsu:
Turku - Kokar - Lappo - Torsholma - Brando

Świadczenia zawarte w cenie:
jacht ze skipperem, ubezpieczenie NNW i KL. [cena nie zawiera wyżywienia i opłat portowych, składka na opłaty portowe wyniesie 80 EURO od osoby]


WYSPY ALANDZKIE -FOTORELACJE Z NASZYCH REJSÓW


maj 2011

Alandy
wrzesień 2009

Alandy
lipiec 2008

Alandy
Szkierowe krajobrazy


Alandy
Białe noce

Alandy
maj 2012

.....

Nie ma przeszkód aby żeglować na Alandach w innym dogodnym dla siebie terminie :) Nasza oferta adresowana jest także do rodzin oraz grup zorganizowanych. Aby stworzyć taką grupę wystarczy kilku przyjaciół :) Nasz udział sprowadza się wówczas do czarteru jachtu ze skipperem.


 

Zainteresowanych prosimy o kontakt kontakt

-----------

 

english version-----------
formularz kontaktowy strona glowna
lokalizacja
-----------