[]Co zabrać

Przede wszystkim postarajcie się spakować w bagaż podręczny o typowych rozmiarach i wadze do 10 kg wg standardu wybranej przez Was lini lotniczej. Szczegóły dotyczące wymiarów znajdziecie na bilecie lub na stronach przewoznika. Znacząco obniżycie tym samym koszt przelotu. Bagaż rejestrowany jest często dodatkowo płatny, a opłata porównywalna z ceną biletu.

Spakowanie sie do małej walizki lub żeglarskiego worka ma też wymiar praktyczny - łatwiej rozpakujecie się w jachtowej kabinie. Uwaga - bagaże rejestrowane, które oddajecie przy odprawie do luków bagażowych samolotu ulegają czasem zawieruszeniu. Bagaż taki nie ginie bezpowrotnie, ale najczęściej odnajduje się już po rejsie albo w jego trakcie. Jeżeli zdecydowaliście się na dodatkowy bagaż rejestrowany , zanim powierzycie go liniom lotniczym, pomyślcie o niezbędnym minimum "pod reką", z którym jak by co będziecie mogli z nami pożeglować

Na tygodniowy rejs po wodach południowych - jak najbardziej możliwe i zasadne jest spakowanie się do bagażu podręcznego. Wystarczą Wam dwie kompletne zmiany odzieży i zapas skarpetek ;)

W kabinach sypialnych przygotowaliśmy lekkie kocyki, łatwe do prania i suszenia podczas rejsu. Jacht jest ogrzewany. Nie ma to jak własny śpiwór jednak równie dobrze można z niego zrezygnować.

Na chłodne dni i nocne wachty przydadzą się natomiast : sztormiak lub kurtka przeciwdeszczowa, ciepła bielizna, ciepły sweter lub polar, czapka, mały podręczny termos na wachtę, latarka czołówka,

kosmetyczka - na lotnisku wyszperają i zabiorą Wam z bagażu podręcznego wszystko co powyżej 100 ml dlatego kosmetyczkę najlepiej skompletować na miejscu po wylądowaniu w Maladze.

Pamiętajmy o priorytetach :

Dowód osobisty , naładowana bateria tel, roaming, karta ubezpieczenia zdrowotnego za granicą ECUS, zdywersyfikowane środki na conajmniej dwóch kartach bankomatowych [master oraz visa], płacimy w euro - Hiszpania , funtach brytyjskich - Gibraltar.

Konieczne są także :

Wygodne buty na białej, miękkiej podeszwie do poruszania się po pokładzie. Należy unikać butów na czarnej podeszwie - kantem podeszwy zostawiają one ślady na pokładowym żelkocie.