o firmie kursy podrecznik galeria rejsy - czartery czartery szkółka żeglarska
Biuro Turysyki Aktywnej - JUNGA - Licencjonowana Szkoăa Žeglarstwa - Paweă Gostkowski
ďeglarz jachtowy sternik jachtowy instruktor ďeglarstwa jachtowy sternik morski

[] REJS NA WYSPĘ GOTLAND

Wyspa Gotland

Gotland to samotna wyspa położona na Bałtyku środkowym u wybrzeży Szwecji. Pośród surowych skał natura wyrzeźbiła tu niepowtarzalny krajobraz. Wysokie klify i skalne urwiska różnią się od typowych skandynawskich wybrzeży szkierowych.

Atrakcją wyspy jest kompleks jaskiń i grot skalnych Lummelund a także rezerwat ptaków pingwinowatych na wysepce Karlso.

Visby

Stolicą wyspy jest Visby - Cel naszej podróży i bezpieczny port schronienia. Visby to stare hanzeatyckie miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa Unesco - otoczone murami ze średniowieczną zabudową zdaje się żyć magią dawnych dziejów. Stolica Gotlandii fascynuuje urokiem zabytkowych kamienic i wąskich, brukowanych uliczek.

Terminy: 05.06 - 11.06.2016

6 dni - od poniedziałku do soboty, zaokrętowanie w Gdyni w niedzielę w nocy, planowany powrót w nocy z pištku na sobotę - wyokrętowanie w sobotę 8.00.

Cena: 980 PLN

świadczenia zawarte w cenie: zakwaterowanie na jachcie Bavaria 32, ubezpieczenie NNW i KL. Cena nie zawiera wyżywienia. Składka na opłaty portowe i paliwo wynosi 50 EURO


gotland gotland

Gotland 2011


[INFORMATOR]

Rejs na otwartym Bałtyku !

Rejs z nami na wyspę Gotland to co najmniej cztery doby spędzone na pełnym morzu , żegluga systemem wachtowym, nauka prowadzenia nawigacji zliczeniowej i obsługi urządzeń pokładowych GPS, VHF DSC, AIS, Navtex pod okiem doświadczonego instruktora.

Rejs wymaga od uczestników wytrwałosci na spartańskie warunki - choroba morska i czasem przenikliwe zimno, konieczność pełnienia wacht morskich za dnia i w nocy.

Oferta adresowana jest więc dla przyszłych oficerów wachtowych i tych którzy chcieliby w przyszłości samodzielnie prowadzic jacht morski. Celem jest podniesienie kwalifikacji i zdobycie cennych doświadczeń.

Nasz jacht Bavaria 32 wyposażony jest w ploter nawigacyjny, mapę elektroniczną, ehosondę, odbiornik VHF z przystawką DSC, odbiornik Navtex oraz system AIS.

Koniecznie zobacz galerię zdjęć z naszych poprzednich wypraw.[]GALERIE ZDJEĆ I FOTORELACJE Z POPRZEDNICH REJSÓWW latach 2008 - 2010 przeprawiliśmy się przez Bałtyk na samotną wyspę łącznie sześć razy. Realizujemy jeden - dwa rejsy w roku. Jak dotychczas wszystkie rejsy zakończone zostały sukcesem. Jacht za każdym razem osiągał cel. Wybierając się na rejs z nami możecie być pewni że jesteście w dobrych rękach i na sprawdzonej krypie.

Stałe elementy naszej galerii Gotlandu to skały i zamczyska. Ruiny średniowiecznej Hanzy i skalne urwiska postrzępionej lini brzegowej. Piękne i surowe krajobrazy. Mało kto wie że wyspę zamieszkują nie tylko Szwedzi ale również .... pingwiny ! - patrz galeria "Pingwinowate na wyspie !" 
Rejs czerwcowy 2010

Gotland
Rejs majowy 2009

rejs na Gotland
Galeria - hanzeatyckie Visby

skały i zamczyska
Pingwinowate na wyspie !

Pingwinki
Rzeźby skalne

skały
Rejs wrześniowy 2008

Gotland wrzesniowy
Rejs majowy 2008

rejs na Gotland
Rejs czerwcowy 2008

Gotland na trawersie

 

----------- 

english version-----------
formularz kontaktowy strona glowna
lokalizacja
-----------