o firmie kursy podrecznik galeria rejsy - czartery czartery szkółka żeglarska


JUNGa - Licencjonowana Szkoła Żeglarstwa - kurs na patent sternik jachtowy
żeglarz jachtowy sternik jachtowy radiooperator SRC jachtowy sternik morski
JAREK KACZOROWSKI

Rocznik '66 Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Karierę żeglarską rozpoczął błyskotliwie już w wieku 12 lat od tytułu Mistrza Polski w klasie Optymist :) W kolejnych latach wielokrotny złoty medalista Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski, także w klasie Tornado i drukrotny Mistrz Świata w klasie Micro.

Znany przede wszystkim z wielkich narodowych przedsięwzięć, w tym regat wokółziemskich THE RACE na katamaranie Warta Polpharma. Na swoim koncie ma również zwycięstwa w regatach Mackinac Race oraz w prestiżowych regatach Sydney Hobart.

Największe uznanie w środowisku przyniosło mu jednak uczestnictwo we własnym projekcie TRANSAT 650 ; samotnie przez Atlantyk , "jeden jacht , jeden ocean , jeden człowiek"

Żeglował w czołówce w jednej z najbardziej prestiżowych i ekstremalnych imprez żeglarskich na świecie. Ideą transatlatnyckiego wyścigu jest zmaganie się z żywiołem na jachie o długości 6,5 metra. Dodatkowe utrudnienia w regulaminie regat to zakaz kontaktu z lądem i zakaz stosowania nawigacji na mapach elektronicznych. Samo zakwalifikowanie się do regat wymagało szeregu startów eliminacyjnych i przepłynięcia samotnie w sportowej rywalizacji w sumie dwóch tysięcy mil ! Udziałem w tym projekcie Jarek kaczorowski przebił się do grona ścisłej światowej czołówki zawodowych żeglarzy regatowych.

Jarek to także zawodowy skipper 80 i 90 stopowych jachtów klasy maxi , między innymi znanych z telewizyjnych spotów reklamowych maxi Bols i maxi łódka Sport :)

W szkole żeglarstwa Junga Jarek wykłada nawigację i locję morską. Jego syn Miłosz zdobył w Jundze patent sternika jachtowego a drugi z synów Cieszek wybrał się z nami w swój pierwszy pełnomorski rejs na Wyspy Alandzkie.

Prywatnie cechuje go skomność i zdrowy brak typowego dla żeglarzy regatowych lansu :) Jest autorem kilku artykułów o tematyce żeglarskiej do "Gazety Wyborczej" , a także miesięczników "Rejs" oraz "Żagle". Jego fascynujące relacje z kolejnych startów znajdziecie na stronach jaro.sails.pl a merytoryczną watość przekazu ocenicie sami na naszych wykładach w Szkole Żeglarstwa Junga ;)projekt TRANSAT 650

projekt transat 650
projekt TRANSAT 650

projekt transat 650
projekt TRANSAT 650

projekt transat 650
projekt Warta Polpharma

projekt warta polpharma
projekt Bols

projekt bols
regaty The Race

projekt The Race Polpharma Warta

 

english version-----------
formularz kontaktowy strona glowna
lokalizacja
-----------