o firmie kursy podrecznik galeria rejsy - czartery czartery szkółka żeglarska

JUNGA - Licencjonowana Szkoła Żeglarstwa - kurs na patent sternik jachtowy
żeglarz jachtowy sternik jachtowy radiooperator SRC jachtowy sternik morski


[]KURSY NA STOPIEŃ ŻEGLARZ - STERNIK JACHTOWY

nowe uprawnienia

OFERTA NA SEZON 2009

Cena za kurs: 880 PLN (w cenie kursu rejs do Jastarni)

Zapisy na kurs żeglarz - sternik jachtowy prowadzone są w trybie ciągłym. Nasza baza szkoleniowa w Gdyni czynna jest przez okrągły rok. Od 01 kwietnia do 30 listopada równolegle trwa intensywne szkolenie teoretyczne i praktyczne. Egzaminy przeprowadzamy wg potrzeb każdego tygodnia. W miesiącach zimowych oferujemy pełne przygotowanie teoretyczne.


Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr tel. [058] 7198057 kom. 0502925593 Zapytania i zgłoszenia kierować można także drogą mailową na adres: junga@junga.com.pl JUNGA to jedna z niewielu szkół w której kurs można rozpocząć natychmiast - nawet w dniu zgłoszenia.

Nasze biuro mieści się na terenie portu jachtowego w Gdyni Al. Jana Pawła II 9

zobacz na mapce lokalizację...

Jachty stacjonujace przy kei są w sposób czytelny oznakowane.

Świadczenia zawarte w cenie to około 15 godzin wykładowych i konsultacyjnych , 30 godzin manewrowych, rejs zatokowy z wejściem do Jastarni w porze nocnej, ubezpieczenie NNW. W cenie także dostęp do zaplecza socjalnego Mariny Gdynia:  WC, kuchnia, [prysznice i pralnia są dodatkowo płatne w Marinie]

Cena nie zawiera opłaty za egzamin, wystawienie patentu. Wysokość tych opłat ustala Polski Związek Żeglarski, w sezonie 2009 przedstawiają się one następująco :

opłata za egzamin opłata za wystawienie patentu
pełna stawka ze zniżką* pełna stawka ze zniżką*
żeglarz jachtowy 200 100 50 25
sternik jachtowy 300 150 50 25

*Zniżki przysługują uczniom i studentom do 26 roku życia

Do ceny egzaminu należy doliczyć 60 zł na koszty przygotowania dokumentacji egzaminacyjnej.

Opłat tych nie da się uniknąć korzystając z usług innej szkoły żeglarstwa. Polski Związek Żeglarski stosuje jednakowy cennik w stosunku do wszystkich podmiotów, we wszystkich województwach. 

Regulowanie płatności

Przysługuje bezpłatne uczestnictwo na dwóch pierwszych spotkaniach. Wpisanie na listę uczestników nastąpi z chwilą wpłaty deklaracyjnej w wysokości 300 PLN. Dokonanie tej wpłaty uprawnia do uczestnictwa w następnych zajęciach.

Pozostała część ceny za kurs może być uregulowana do dnia egzaminu.

Galeria - Na naszych kursach.....

WIĘCEJ O KURSIE - ORGANIZACJA SZKOLENIA I JEGO FORMY

Celem kursu żeglarz - sternik jachtowy, jest przygotowanie uczestników do egzaminu, a także do samodzielnego prowadzenia jachtu na akwenie odpowiadającym uzyskanemu uprawnieniu. Poziom szkolenia oraz stosowane procedury odpowiadają normom Okręgowej Komisji Szkolenia Polskiego Związku Żeglarskiego.

Szkolenie praktyczne realizowane jest na akwenie treningowym Mariny Gdynia oraz na wodach Zatoki Gdańskiej z wykorzystaniem jachtów morskiej klasy przygotowawczej Dufour 24. Są to jednostki niewywracalne, zwrotne i łatwe w prowadzeniu. Na jednostkach tej klasy uczymy głownie manewrów portowych pod żaglami oraz podstawowych manewrów na akwenie otwartym. Sterników jachtowych uczymy dodatkowo manewrowania dużym jachtem morskim [10 m dł] na silniku. Jacht ten wykorzystujemy także do krótkich rejsów szkoleniowych. [jacht wyposażony jest w stacjonarny ploter nawigacyjny GPS, mapy elektroniczne, echosondę, navtex, VHF DSC.]

Zajęcia odbywają się od kwietnia do listopada w grupach 4-5 osobowych z instruktorem. Oferta szkolenia praktycznego została przygotowana zarówno dla tych którzy dysponują ograniczoną ilością wolego czasu i mogą wygospodarować zaledwie kilka godzin w tygodniu jak i dla tych, którzy mogą pozwolić sobie na tygodniowy urlop. Można również przeznaczyć na kurs trzy - cztery pełne weekendy.

Proponujemy do wyboru trzy warianty szkolenia praktycznego:

[]Manewry - raz, dwa razy w tygodniu lub częściej.
Oferta adresowana jest głównie do mieszkańców Trójmiasta i okolic. Każdemu uczestnikowi kursu przysługuje od dziesięciu do kilkunastu spotkań - każdorazowo po trzy godziny na wodzie. Razem około 30 - 40 godzin manewrowych. Uczestnik uzgadnia z organizatorem dzień oraz godzinę zajęć w tygodniu. Można umówić się raz, dwa razy w tygodniu lub częściej. Ważne aby spotkania odbywały się w miarę możliwości cyklicznie wg powtarzalnego schematu.[stałe godziny spotkań to 08.00, 12.00 lub 17.00] Podczas kursu odbędzie się rejs zatokowy z wejściem do Jastarni w porze nocnej. [rejs jest w cenie kursu].

[]kurs intensywny w tydzień.
Na kurs w takiej formie należy przeznaczyć pięć pełnych dni od poniedziałku do soboty. Zapewniamy 9 godzin efektywnego szkolenia dziennie. Realizujemy teorię lub praktykę, w zależności od warunków pogodowych na akwenie. Zwieńczeniem kursu jest nocny rejs po Zatoce Gdańskiej ze szkoleniowym wejściem do Jastarni. Przyjezdnym proponujemy zakwaterowanie na jachcie (w cenie 15 PLN/dobę) lub w licznych apartamentach na terenie Trójmiasta.

Kursy intensywne tygodniowe rozpoczynamy w każdy poniedziałek. Można stawic się już w niedzielę wieczorem. Wystarczy powiadomić nas o swoim przybyciu i otrzymać potwierdzenie zgłoszenia, najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem. Godziny rozpoczęcia zajęc

[]kurs weekendowy.
Na kurs w takiej formie należy przeznaczyć trzy do czterech weekendów. Nie muszą one następować bezpośrednio po sobie, [mogą byc dowolnie długie przerwy pomiędzy spotkaniami - np. co drugi co trzeci weekend]

Wystarczy powiadomić nas o swoim przybyciu i otrzymać potwierdzenie zgłoszenia. Zapewniamy 15 godzin efektywnego szkolenia w ramach każdego weekendu i rejs po Zatoce Gdańskiej z nocnym wejściem do Jastarni. Przyjezdnym proponujemy zakwaterowanie na jachcie (w cenie 15 PLN/dobę) lub w apartamentach na terenie Trójmiasta. Godzinowy rozkład zajęć

Część teoretyczna: Wykłady oraz ćwiczenia dotyczyć będą najważniejszych działów : Nawigacji, Locji Morskiej, Ratownictwa, Meteorologii, Przepisów oraz Międzynarodowego Prawa Drogi Morskiej. Każdy z uczestników kursu może nabyć podręcznik na nośniku CD-R. Opracowany przez nas podręcznik znajduje się również w wersji online na niniejszej stronie. Opracowanie zawiera niezbędną dawkę teorii wraz z wymaganiami egzaminacyjnymi, przykładowymi testami i pytaniami pojawiającymi się na naszych egzaminach.

Od kwietnia do listopada część teoretyczna realizowana jest równolegle ze szkoleniem praktycznym. W pozostałych miesiącach zimowych umożliwiamy zaliczenie całości materiału na spotkaniach systematycznie organizowanych w naszej salce wykładowej w Gdyni Al. Zjednoczenia 9.

Galeria - praca z mapą.

Podczas zajęć zapewniamy komplety przyrządów i pomocy nawigacyjnych mapy morskie trójkąty nawigacyjne, locje, spisy świateł. Solidnie przygotujemy do egzaminu. Bezpośrednio przed egzaminem zorganizujemy cykl konsultacji i egzamin próbny.


Informacje praktyczne

Na terenie portu można zaparkować samochód / Marina jest całodobowo monitorowana, prowadzony jest także dozór agencji ochrony / na terenie Mariny Gdynia obowiązuje strefa bezpłatnego dostępu do internetu / można korzystać z komputera w naszym biurze / na jachtach jest dostępne napięcie 230 V / jachty wyposażone są w czajniki elektryczne / w cenie kursu jest dostęp do zaplecza socjalnego : łazienka, WC - z kodem dostępu [prysznic, pralnia oraz sauna są dodatkowo odpłatne w Marinie]


 

english version-----------
formularz kontaktowy strona glowna
lokalizacja
-----------